Θεατρική παράσταση Ιλιάδας

Την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2024, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια ξεχωριστή θεατρική εμπειρία στο θέατρο «Αμαλία».

Η ομάδα «Μικρός Βορράς» παρουσίασε με μεγάλη επιτυχία μια διασκευή της «Ιλιάδας» του Ομήρου. Η παράσταση συγκέντρωσε το ενδιαφέρον και τις ενθουσιώδεις αντιδράσεις των μαθητών, οι οποίοι μετέδωσαν τον ενθουσιασμό τους με θερμά χειροκροτήματα στους ταλαντούχους ηθοποιούς. Έζησαν μια μοναδική εμπειρία που θα μείνει αξέχαστη στη μνήμη τους.

Με αυτήν την πολύτιμη ευκαιρία, οι μαθητές μας ενίσχυσαν τη σχολική τους εκπαίδευση και εμπλούτισαν την καλλιτεχνική τους αντίληψη, αποκτώντας νέες εμπειρίεςκαι γνώσεις που θα τους συντροφεύουν για πάντα.